گزارش عملکرد سه ماهه دوم سال ۹۸

Posted by: ادمین Category: گزارش عملکرد Comments: 0 Post Date: مهر ۱, ۱۳۹۸

گزارش عملکرد سه ماهه دوم سال ۹۸

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان گفت: این مرکز از زمان تشکیل تا کنون سعی کرده است با نگرشی نوین ضمن شناخت دقیق مسائل و مشکلات شهر و اولویت بندی آنها با بهره گیری از دانش پژوهشگران، محققان، کارشناسان خبره و متخصصان نسبت به حل کارشناسانه این چالش‌ها اقدام و به شورای شهر در راستای نیل به اهداف همچون برنامه ریزی دانش محور، تدوین علمی سیاست ها، اتخاذ دقیق و به موقع تصمیم ها و نظارت اثربخش بر مجموعه مدیریت شهری کمک کند. جواد گیاه شناس همچنین گفت: مرکز مطالعات و پژوهش های شورا درصد است در راستای اعتماد سازی و کاهش فاصله میان جامعه پژوهش و سیاستگذاری و مدیران شهری و الزام بر مجاورت بحث و تحقیق و اجرا، نقش پژوهش را در سیاستگذاری شهری پررنگ کرده است و با مداخله تسهیل گر نظام مدیریت شهری را به خط مشی گذاری مبتنی بر شواهد سوق دهد. گیاه شناس با تاکید بر این که امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون علوم مختلف و وجود مسائل و موضوعات جدید و چند وجهی، توجه به تحقیق و مطالعه برای حل این چالش ها به ضرورتی انکار ناپذیر تبدیل شده است؛

معاون مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان : به دنبال گسترش شهرها و پیچیده شدن موضوعات مربوط به مدیریت شهری، نهادهای سیاستگذار و تصمیم گیر ناگزیر به تاسیس مراکز پژوهشی منسجم و هدفمند در این حوزه شده اند. دکتر سیامک سلیمی با بیان اینکه این مرکز پژوهشی به عنوان پایه و اساس تصمیم گیری ها بر تحقیق و مطالعه استوار است، افزود: یکی از چالش‌های مهم نظام مدیریت شهری فاصله مدیران ارشد اجرایی و خط مشی گذران با جامعه پژوهشگران و برنامه ریزان شهری است.

 

در ادامه گزارش عملکرد سه ماهه دوم سال ۹۸ مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای اسلامی شهر همدان را می خوانید:

گزارش عملکرد بخش پژوهشی مرکز مطالعات در سه ماهه دوم سال ۹۸:

بخش پژوهشی تحت نظارت شورای پژوهشی قرار دارد که وظایف شورای پژوهشی، بررسی و تایید طرح های پژوهشی و ارائه به هیئت امنا به منظور تصویب، همکاری و نظارت بر کیفیت و حسن اجرای طرح‌های پژوهشی؛ تدوین برنامه سالانه و برنامه‌های دراز مدت مرکز و همچنین تعیین خط مشی برنامه‌های اجرایی مرکز برای ارتباط علمی با سایر مراکز آموزشی و پژوهشی داخل و خارج در محدوده ضوابط و مقررات کشور است. حوزه پژوهشی مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان با هدف ارائه مشاوره علمی و کارشناسی، ارتقا، تعامل و همکاری با جامعه دانشگاهی، گردآوری و بررسی نظرات محققان و پژوهشگران ایجاد شده است. هم اکنون نیز در کمیته‌ها، کارگروه‌ها و طرح‌های علمی و پژوهشی حدود ۱۰۰ نفر از اساتید دانشگاه های همدان با مرکز همکاری دارند. رئیس مرکز مطالعات ریاست شورای پژوهشی را بر عهده دارد و ۱۱ نفر متخصص امور شهری و شوراها با سابقه علمی و یا تجربی در حوزه مدیریت شهری، اعضای شورای پژوهشی را تشکیل می دهند. در ذیل شورای پژوهشی، کمیته‌های تخصصی ۱۱ گانه مرکز مطالعات با حضور اساتید دانشگاهی و صاحب‌نظران در حوزه‌های مختلف به منظور بررسی و تعیین اولویت های پژوهشی در هر حوزه، بررسی طرح های پژوهشی، رساله ها و پایان نامه های واصله به مرکز در چهارچوب اولویت های پژوهشی مصوب؛ بررسی برنامه‌های سالانه شهرداری در حوزه های مختلف و تطابق آن ها با اسناد بالادستی و اهداف کلان و راهبردی شورای شهر فعال هستند. در ذیل این کمیته‌ها، کارگروه‌هایی که موضوعات پژوهشی به صورت موردی از شورای اسلامی شهر به مرکز ارجاع می‌شود، تشکیل و در جلسات با حضور اساتید دانشگاه‌ها و کارشناسان بررسی و نتیجه کار در قالب گزارش های کارشناسی به شورای اسلامی شهر همدان ارائه می شود.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 8 =