پیام تبریک دکتر ابراهیم مولوی ریاست محترم مرکز به مناسبت فرارسیدن هفته ملی پژوهش و فناوری هفته ملی پژوهش و فناوری گرامی باد.

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: آذر ۲۳, ۱۳۹۵

پیام تبریک دکتر ابراهیم مولوی ریاست محترم مرکز به مناسبت فرارسیدن هفته ملی پژوهش و فناوری هفته ملی پژوهش و فناوری گرامی باد.

شناخت و رفع نیازهای بشری و رسیدن به حقایق واقعی جهانی که در آن زندگی می‌کنیم ما را به تحقیق و پژوهش وا می‌دارد. لزوم انجام تحقیقات در همه حوزه‌های زندگی بشری و ضرورت شناخت این حوزه‌ها همواره دغدغه نخبگان و صاحب نظران مختلف بوده و آنها را به این مهم سوق  داده است.  صاحب نظران، پژوهش را زیربنای توسعه می‌دانند و جامعه‌هایی را موفق و پیشرفته توصیف می‌کنند که بر مدار نخبگان و شایستگان علمی و پژوهشی بچرخد. جامعه ایی که تصمیم‌گیری‌ های آن از سوی نهاد‌های علمی پژوهشی پشتیبانی شود، گام به سوی توسعه و ترقی می‌گذارد. همچنین مهم‌ترین ویژگی یک کار پژوهشی، کاربردی بودن آن است؛ به عبارت دیگر کار پژوهشی باید به ‌گونه‌ای باشد که بتواند در فرآیند تولید و توسعه  به کار گرفته شود.

پژوهش ‌های کاربردی لازمه پیشرفت و عقب نماندن و دچار رکود و سکون نشدن در زمینه‌های فناوری، صنعت، کشاورزی، پزشکی، فرهنگ، سیاست و…است.  در این میان هر دولت که بتواند مبنا و زمینه تصمیم‌گیری‌های خود را بر تحلیل‌ها و اطلاعات پژوهشگران و محققان استوار کند، به‌ یقین کارنامه‌ای درخشان و عملکردی قابل دفاع خواهد داشت که دولت تدبیر و امید نیز، این حقیقت را از ابتدا به خوبی درک کرده است و فعالیت‌ها و عملکردهای خود را پژوهش محور  قرار داده است.

ضمن گرامیداشت و تبریک این روز به همه دانش‌پژوهان، پژوهشگران، نوآوران، اساتید، دانشجویان و فرهیختگان از خدمات علمی و پژوهشی تمامی پژوهشگران و محققان کشور به ویژه پژوهشگران بخش مدیریت شهری استان همدان تقدیر و تشکر می‌نمایم.

دکتر ابراهیم مولوی

ریاست مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 8 =