همایش همدان شهر سبز پایدار جهان اسلام اسفندماه برگزار می شود. دومین جلسه اتاق فکر مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان با موضوع “هم اندیشی همایش شهر سبز پایدار ۹۵” برگزار گردید.

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: آذر ۲۳, ۱۳۹۵

همایش همدان شهر سبز پایدار جهان اسلام اسفندماه برگزار می شود. دومین جلسه اتاق فکر مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان با موضوع “هم اندیشی همایش شهر سبز پایدار ۹۵” برگزار گردید.

دومین جلسه اتاق فکر مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان با موضوع “هم اندیشی همایش شهر سبز پایدار ۹۵” با حضور رییس مرکز، شهردار همدان و نمایندگان دانشگاه های بوعلی سینا، آزاد اسلامی، پیام نور، صنعتی و علوم پزشکی و سازمان های نظام مهندسی ساختمان و حفاظت محیط زیست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، رییس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورا در این جلسه با اشاره به برگزاری همایش شهر سبز پایدار در همدان تأکید کرد: در راستای برگزاری هر چه بهتر این همایش می‌طلبد مراکز علمی، دانشگاهی و اساتید با تمام قوت و توان شورا و شهرداری را یاری رسانند.

ابراهیم مولوی عنوان همایش را”همایش همدان شهر سبز پایدار جهان اسلام “اعلام کرد و افزود: همایش در دهه نخست اسفند ماه سال جاری و در سطح یک همایش‌های ملی در همدان برگزار می‌شود.

مولوی با اشاره به اینکه اعضای کمیته اجرایی همایش را نمایندگانی از شهرداری، سازمان محیط زیست و سازمان نظام مهندسی تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: همچنین کمیته علمی متشکل از عضو هیأت امنای مرکز مطالعات، و نمایندگان دانشگاه‌های بوعلی سینا، آزاد اسلامی، پیام نور، صنعتی و علوم پزشکی همدان است.

وی گفت: لازم است برای هماهنگی‌های بهتر مصوبات هر کمیته به صورت مجزا قابل اجرا بوده و مستقل از یکدیگر و با هماهنگی عمل کنند.

وی با بیان اینکه کهن شهر همدان از دیرباز در تمامی سفرنامه‌های جغرافیایی و نوشته‌های تاریخی به واسطه داشتن هزاران هکتار فضای سبز و باغ آباد به باغ شهر معروف بوده است، اضافه کرد: امیدواریم با برگزاری این همایش علمی با حضور اساتید، نخبگان، اندیشمندان و متخصصان رشته‌های مرتبط در این شهر بتوانیم بخشی از توان و ظرفیت پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را معرفی کنیم.

در ادامه سیدمصطفی رسولی شهردار همدان با بیان اینکه در سال اول دوره چهارم شورای اسلامی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان محیط زیست کل کشور منعقد شد که همدان به عنوان آزمونه شهرهای سبز پایدار جهان اسلام معرفی شود، افزود: خوشبختانه همدان شهری است با شاخص‌های بسیار خوب و هسته مرکزی غرب کشور است امیدواریم بتوانیم از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان هم گفت: حدود دو سال است از انعقاد تفاهم‌نامه شهر سبز پایدار می‌گذرد و دلیل کم کاری سازمان محیط زیست در این امر این است که در تفاهم‌نامه جایگاهی برای محیط زیست استان تعریف نشده است.

محمدی اضافه کرد: همدان برای کسب و نگهداشتن این عنوان رقیب دارد و تمام تلاشمان را می‌کنیم که این همایش به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد خوشبختانه سهمیه سفر معصومه ابتکار وزیر حفاظت محیط زیست به همدان گرفته شده که برای این همایش از وی برای سخنرانی دعوت به عمل می آید.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =