ریيس مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان ضرورت تهيه پيوست فرهنگي اجتماعي براي اجراي طرح پياده‌راه اکباتان

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: تیر ۱۷, ۱۳۹۶

ریيس مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان ضرورت تهيه پيوست فرهنگي اجتماعي براي اجراي طرح پياده‌راه اکباتان

سومين جلسه کميته تلفيقي پيوست نگاري فرهنگي مرکز مطالعات شوراي اسلامي شهر همدان با حضور دکتر ابراهيم مولوي ریيس مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان، اعضاي دور چهارم و پنجم شورا و مدير مناطق يک و دو شهرداري همدان و تعدادي از اعضاي هيأت علمي عضو کميته‌هاي مرکز مطالعات برگزار شد.

رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر در اين جلسه با اشاره به نکاتي پيرامون پيوست‌هاي فرهنگي و اجتماعي پياده‌راه ميدان امام (ره) گفت: با توجه به اينکه محور خيابان اکباتان به لحاظ تاريخي داراي اهميت است و نيز مسير اصلي ارتباطي مردم با بازار همدان است به همين دليل اين خيابان با ساير خيابان‌ها موقعيت متفاوتي دارد.

ابراهيم مولوي به وجود کاروانسرا‌ها، مساجد و بازارهاي سرپوشيده در خيابان اکباتان اشاره کرد و افزود: از آنجايي که اين خيابان هويت تاريخي شهر همدان محسوب مي‌شود لازم است براي اجراي طرح پياده‌راه اين معبر، پيوست فرهنگي و اجتماعي مناسبي تهيه و تدوين شود.

وي اضافه کرد: با توجه به اينکه اجراي اين طرح، پياده‌راه خيابان اکباتان را از منطقه تاريخي هگمتانه تا مقبره بوعلي سينا متصل خواهد کرد نياز است با در نظر گرفتن تفاوت‌هاي مطرح شده، کارشناسان مرکز نظر و پيشنهاد خود را راجع به ابعاد مختلف فرصت‌ها و چالش‌هاي اجتماعي در زمينه پياده‌راه سازي ميدان امام(ره) و خيابان اکباتان بيان کنند.

مولوي تأکيد کرد: شهرداري همدان بايد با توجه به شرح خدمات ارائه شده نسبت به جذب پيمانکار پيوست نگار فرهنگي پروژه پياده‌راه سازي ميدان امام(ره) و خيابان اکباتان اقدام کند.

ریيس مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان ادامه داد: از آنجا که طرح اجرايي پياده‌راه ميدان امام(ره) و خيابان اکباتان طرحي بزرگ و بسيار مهم است ابتدا بايد با فراهم کردن مقدمات و برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي تهيه شرح خدمات و پيوست‌نگاري فرهنگي پيش از اقدام براي اجرايي شدن کار صورت پذيرد تا در نهايت بتوان جلوه‌هاي بومي و فرهنگي مسير ياد شده را در معرض ديد گردشگران و بازديدکنندگان قرار داد.

مولوي تأکيد کرد: همچنين با حضور يک مشاوره فرهنگي و اجتماعي در کنار مجريان طرح و کارفرماي طرح فرصت ارایه نظر پيرامون پيوست فرهنگي اجتماعي داده شود.

گفتني است، در ادامه مدعوين حاضر در اين جلسه به بحث و تبادل نظر پيرامون دستور کار تعيين شده براي جلسه پرداختند.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =