رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان خبر داد: تشکیل کارگروه ها و هیات های اندیشه ورز در مرکز مطالعات/ پژوهش مسیر منتهی به توسعه است.

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۷

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان خبر داد: تشکیل کارگروه ها و هیات های اندیشه ورز در مرکز مطالعات/ پژوهش مسیر منتهی به توسعه است.

مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر به جهت پیشبرد برنامه های درنظرگرفته شده و تامین اهداف  تعریف شده، علاوه بر کمیته ها ی تخصصی، اقدام به تشکیل کارگروه ها و هیات های اندیشه ورز با حضور اساتید برجسته و توانمند هیئت علمی، کارشناسان مرتبط و خبره و مدیران موفق شهری در بررسی موضوعات شهری  و دارای اولویت کرده است.

گزارش حاضر برگرفته ازگفتگوی روابط عمومی مرکز مطالعات با مهندس حمید بادامی نجات، رئیس این مرکزدرخصوص چگونگی عملکرد کارگروه ها و هیات های اندیشه ورز در مرکز مطالعات است.

مهندس حمید بادامی نجات با اشاره به اینکه شورای هر شهر به نوعی وجدان عمومی آن شهر و شهروندانش محسوب می شود، خاطر نشان کرد: بدیهی است هر یک از اعضای شورا با علم به این موضوع، برنامه های خود و کمیسیون تحت نظارت خود را به گونه ای تعریف کنند که بیانگر نقشی سازنده، موثر و در راستای اهداف کلان شورا باشد.

ایشان تصریح کرد:  در مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان ، سعی و تلاش بر آن است تا با بهره جستن از گستره اختیارات موجود و شکل دادن ساختاری متناسب با اهداف تعریف شده دراساسنامه ضمن در نظرگرفتن  فضای حاکم بر شهر ومتناسب با نیازها و اولویت های شهری؛ بتوان شاهد گام هایی موثر بود.

مهندس بادامی نجات با بیان اینکه اصل حاکم و جدایی ناپذیر در تصمیم سازی ها، تصمیم گیری ها وانجام موفقیت آمیز توام با حداقل هزینه در پروژه های شهری ؛ بررسی، پژوهش و مطالعه است، اظهار داشت: مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر در پیشبرد برنامه های درنظرگرفته شده، اقدام به تشکیل ساختاری پژوهشی متشکل از کمیته ها، کارگروه ها و هیات های اندیشه ورزی با حضور اساتید عضوهیئت علمی دانشگاه، کارشناسان خبره و مدیران موفق شهری در موضوعات دارای اولویت و مورد نیاز کرده است.

رئیس مرکز مطالعات شورا با  تاکید بر نقش بی بدیل و گرانمایه پژوهش  که منتهی به تحولاتی چشمگیر و بنیادین خواهد شد، یادآور شد: خروجی این فرآیند اتخاذ تصمیماتی مبتنی بر علم و آگاهی با دوری جستن از ظن، گمان و سلیقه های شخصی است و بی تردید پیمودن این مسیر، خبر از آینده ای روشن ومتمایز که توسعه را نشانه رفته است، خواهد داد.

وی در ادامه، اهداف تشکیل هیات های اندیشه ورز و کارگروه های تخصصی درمرکز مطالعات را  جمع آوری نظرات کارشناسان و متخصصان مدیریت شهری، تامین نیازهای مطالعاتی و کارشناسی شورای اسلامی شهر و شهرداری، ارزیابی مسائل و مشکلات مدیریت شهری در همدان و بررسی موردی موضوعات ارجاع شده از کمیسیون های شورا و معاونت ها و سازمان های شهرداری  و ارائه پیشنهادات کارشناسی برای هر کدام از آنها عنوان کرد.

  • مهندس حمید بادامی نجات با بیان اینکه در کارگروه ها و هیات های اندیشه ورز، مباحث و موضوعات موردی  و ضروری کمیسیون های شورا و معاونت و سازمان های شهرداری  مورد بررسی قرار می گیرد، تصریح  کرد: عملکرد کمیته های مرکز در  سه فعالیت عمده یعنی، بررسی اولویت های پژوهشی سالانه شورا و شهرداری در حوزه های مختلف ، بررسی طرح ها و پایان نامه های واصله متناسب با اولویت های پژوهشی تعیین شده و بررسی برنامه های سالانه شهرداری و تطبیق آن با برنامه های راهبردی و اسناد بالادستی مشخص شده است.

. رئیس مرکز مطالعات تشکیل کارگروه های  شهردوستدار کسب و کار، تدوین برنامه اقدام گردشگری شهر همدان، ترویج همگانی کردن ورزش و برون سپاری برخی خدمات شهرداری  در حوزه نوسازی را از جمله اقدامات در این راستا دانست و اظهارداشت : هیات های اندیشه ورز نیز با هدف بررسی موضوعاتی چون: اساس نامه شرکت در حال تاسیس به سازی و توسعه شهر همدان، تعیین ضوابط شهرسازی ( ابعاد حقوقی و معماری شهرسازی) والحاق روستا به شهر تشکیل شده اند.

مهندس بادامی نجات با تاکید بر انجام امور به نحوی موثر، ارائه گزارش کارشناسی درخصوص پیوست نگاری فرهنگی، نقش رنگ ها برای ساماندهی گرافیکی مباحث آموزش شهروندی، تحلیل دلایل شکست  پروژه نرم افزاری مهیاپرداز، تدوین شیوه نامه خرید نرم افزار در شهرداری همدان، برون سپاری برخی خدمات شهرداری، تدوین نسخه اولیه سند شهر دوستدار کسب  وکار ( طرح شوکا )، تدوین اقدامات حمایت از کالای ایرانی در قالب طرح بهنام ( برند همدانی نماد افتخار ملی) ، استخراج نتایج الحاق روستا در سایر مناطق کشور را از جمله نتایج بدست آمده از کارگروه ها و هیات های اندیشه ورز برشمرد

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + شش =