رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان اعلام کرد: برنامه‌ریزی برای تشکیل کمیته‌های دائمی و موقت در این مرکز علمی بنا به ضرورت، صورت گرفته است.

Posted by: ادمین Category: اخبار و رویدادها Tags: Comments: 0 Post Date: آبان ۲۶, ۱۴۰۰

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان اعلام کرد: برنامه‌ریزی برای تشکیل کمیته‌های دائمی و موقت در این مرکز علمی بنا به ضرورت، صورت گرفته است.

به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ سعید شهابی‌نیا در دومین جلسه هیأت امنای مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا به ارائه گزارشی از روند بازدید از مرکز مطالعات شهر تهران پرداخت.
وی در ادامه گفت: به‌منظور هم‌افزایی هر چه بیشتر امور شهری در این دوره از فعالیت این مرکز علمی، از رؤسای کمیسیون‌های تخصصی شورا درخواست داشتیم تا نسبت به معرفی اعضای کمیته‌های تخصصی متناظر با کمیسیون‌های خود، اقدام کنند.
شهابی‌نیا با تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی برای تشکیل کمیته‌های دائمی و موقت در مرکز بنا به ضرورت مانند شکل‌گیری کمیته موقت چشم‌انداز ۲۰ ساله شهرداری همدان صورت گرفته است؛ تهیه دستورالعمل نحوه فعالیت‌های مرکز و ساماندهی و تقویت پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز برای نشر به‌موقع و مناسب اخبار مرکز را از دیگر مباحث برنامه‌ریزی عملیاتی مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا، برشمرد.

* ضرورت کار پژوهشی و الزام شهرداری برای اجرای پیشنهادات کمیته‌های مرکز

در ادامه اعضای هیأت امنای مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان با تأکید بر شکل‌گیری سازوکار امور پژوهشی و نیازسنجی موضوعات با اخذ پیشنهادات مردم و به‌ویژه کارکنان شهرداری؛ معتقدند: کار پژوهشی و الزام شهرداری برای اجرای پیشنهادات و عملیاتی شدن موضوعات مطرح شده در کمیته‌های مرکز ضروری است.
اعضای هیأت امنای این مرکز علمی طی بحث و گفت‌وگو بر مطالعه ادغام مراکز مطالعاتی شهرداری و مرکز پژوهش شورای شهر همدان به‌منظور جلوگیری از موازی‌کاری؛ اصلاح شیوه وصول موضوعات به مرکز با هدف حفظ هماهنگی و اجرای به‌موقع آن توسط شهرداری و ضرورت مطالعه مصوبات قبلی مرکز توسط اعضای جدید کمیته‌های تخصصی؛ توجه به اجرایی بودن پژوهش‌ها و پیشنهادات مرکز تأکید داشتند و بیان کردند: بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان و ضرورت جلب مشارکت مردمی برای ارائه پیشنهادات در راستای کمک به مدیریت‌شهری و ضرورت بررسی و تأیید پیوست‌های پروژه‌های مختلف شهرداری اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
این متخصصان امر با ارائه پیشنهاد حضور نماینده‌ای از مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا در جلسات صحن به‌منظور ارائه نظرات مرکز پیش از تصمیم‌گیری، اظهار کردند: پیش از بررسی و امکان‌سنجی ادغام مراکز پژوهشی، انتظار می‌رود پیشنهادات پیرامون موضوعات احصا و تشکیل کارگروه‌ها، فعالیت‌ها به صورت عملیاتی آغاز و پس از طی مراحل نظارتی آن از جانب شورای شهر و مراحل عملیاتی آن از جانب شهرداری همدان در نهایت توسط مرکز پژوهش‌ها تأیید شود.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + دو =