رئيس مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان تأکيد کرد: ضرورت راه‌اندازي سامانه يکپارچه‌سازي ارائه خدمات شهري در شهرداري

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: خرداد ۲۳, ۱۳۹۵

رئيس مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان تأکيد کرد: ضرورت راه‌اندازي سامانه يکپارچه‌سازي ارائه خدمات شهري در شهرداري

رئيس مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان راه‌اندازي سامانه يکپارچه‌سازي ارائه خدمات شهري به شهروندان در راستاي تحقق شهر الکترونيک را ضروري دانست.

نرگس نوراله‌زاده در جلسه هيأت امناي مرکز مطالعات و پژوهش‌هاي شورا افزود: شهرداري همدان جزو معدود شهرداري‌هايي است که به دنبال نوآوري بوده تا بتواند مديريت منعطف و به‌روز داشته باشد و اين اقدام در جاي خود قابل تقدير است.

نوراله‌زاده با اشاره به اينکه سامانه يکپارچه شهرسازي و نوسازي در شهرداري همدان در حال پيگيري است افزود: اين امر يکي از بهترين اقداماتي است که براي تحقق شهرداري الکترونيک و ارتقاي بهره‌وري، تحقق واقعي تکريم ارباب رجوع و تسريع در اقدامات شهرداري در سطح شهر براي ارائه خدمات الکترونيک اتفاق مي‌افتد.

وي با بيان اينکه راه‌اندازي سامانه پرداخت عوارض خودروها يکي از دغدغه‌هاي مديريت شهري همدان در سال‌هاي گذشته بود، اضافه کرد: با توجه به اينکه در چندين جلسهه براي اجرايي کردن قانون در راستاي پرداخت عوارض ساليانه و معوقات عوارض خودرو به شهرداري و اجرايي کردن قانون توسط دفاتر اسناد رسمي مورد مطالبه قرار مي‌گرفت اما به دليل نبود زيرساختها محاسبه عوارض به صورت برخط امکان‌پذير نبود. هم اکنون با پيگيري‌هاي به عمل آمده مقدمات اين کار اجرايي شده که علاوه بر کسب درآمد پايدار براي شهرداري بستر اجرايي شدن قانون و نيز تسريع در پرداخت عوارض خودرو براي شهروندان امکان پذير شده است.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر همدان نيز در اين جلسه با بيان اينکه سامانه يکپارچه‌سازي شهرداري نياز است که در طرح تفصيلي نمود پيدا کند افزود: برآيند و انتظار موردنظر از طرح تفصيلي گذشته کمتر دريافت شده و عرصه‌هاي مختلف نه تنها تأثير نداشته بلکه اهرم بازدارنده بوده است.

حميدرضا طبي‌مسرور با بيان اينکه يکي از رسالت‌هاي عمده شهرداري‌ها اجرايي کردن طرح تفصيلي است، اضافه کرد: انتظار مي‌رود با هم‌افزايي که اتفاق مي‌افتد با راه‌اندازي سامانه يکپارچه ارائه خدمات شهري شاهد تحول در مديريت شهري باشيم.

رئيس کميسيون فني، عمراني و شهرسازي شوراي اسلامي شهر همدان نيز با اشاره به قدرت انفجار اطلاعات و فناوري اضافه کرد: دهکده جهاني با نرم‌افزارها و فناوري‌هاي به‌روز همچون سامانه يکپارچه‌سازي سامانه شهرداري اتفاق مي‌افتد.

ابراهيم مولوي اظهار کرد: امروز سامانه يکپارچه الکترونيکي زبان مشترک دنيا است و راه‌اندازي اين سامانه در شهرداري همدان نوعي احترام به شهروندان در ارائه خدمات بهتر است.

در ادامه رئيس کميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي اسلامي شهر همدان با اشاره به اينکه امروزه قدرت دنيا بر فناوري و اطلاعات مي‌چرخد، گفت: لازم است شورا اعتبار و حمايت‌هاي لازم را براي سازمان فناوري و اطلاعات شهرداري لحاظ کند تا با راه‌اندازي سامانه يکپارچه‌سازي خدمات‌رسان موضوع شهر الکترونيک تحقق يابد.

علي رضايي، سازمان فناوري و اطلاعات شهرداري همدان را بهترين فرصت و مکان براي افزايش بهره‌وري کاري و خدمات سريع برشمرد و افزود: کمترين سرمايه‌گذاري در اين سازمان چندين برابر آورده و درآمدزايي براي شهرداري را به دنبال خواهد داشت.

 

رضايي با بيان اينکه با راه‌اندازي سامانه يکپارچه‌سازي خدمات‌رسان در شهرداري خطاهاي انساني نيز کاهش مي‌يابد افزود: اين سامانه در ايجاد عدالت اجتماعي نيز تأثيرگذار است؛ چرا که با تحقق اين فناوري تمامي شهروندان به صورت برابر از خدمات بهره‌مند مي‌شوند.

مديرعامل سازمان فناوري و اطلاعات شهرداري همدان هم در اين جلسه به ارائه گزارشي از اقدام و فعاليت اين سازمان در زمينه راه‌اندازي سامانه يکپارچه‌سازي خدمات‌رساني شهري پرداخت و گفت: سامانه پرداخت عوارض شهرداري از طريق سامانه يکپارچه به‌زودي به صورت آزمونه از منطقه يک شهرداري همدان شروع مي‌شود.

مهدي مجيدي مزاياي راه‌اندازي سامانه يکپارچه ارائه خدمات شهري را شامل سرعت و دقت در محاسبات، سرعت در انجام عمليات، کاهش آمد و شد شهروندان در شهر و سفر درون شهري و تسهيل در ارائه خدمات برشمرد و گفت: سامانه يکپارچه الکترونيکي شهرداري همدان داراي ۴۱ فرآيند است که واحد املاک يکي از اين فرآيندهاست.

مجيدي از به‌روز شدن و بانک اطلاعاتي بيش از ۶۰ درصد املاک شهر همدان خبر داد.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *