دومین نشست فصلی کمیته های تخصصی مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان با محوریت “گزارش اقدامات شاخص کمیته های ده گانه مرکز مطالعات”

Posted by: ادمین Category: اظهار نظر و گزارش کارشناسی, انتشارات مرکز, گزارش خبری, همایش های علمی Comments: 0 Post Date: بهمن ۴, ۱۳۹۷

دومین نشست فصلی کمیته های تخصصی مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان با محوریت “گزارش اقدامات شاخص کمیته های ده گانه مرکز مطالعات”

دومین نشست فصلی کمیته های تخصصی مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان با محوریت  “گزارش اقدامات شاخص کمیته های ده گانه مرکز مطالعات”  با حضور اعضای شورای اسلامی شهر همدان، اساتید، روسای دانشگاه های استان، کارشناسان، شهردار و مدیران شهرداری در سالن کنفرانس شورای اسلامی شهر همدان مورخ ۴/۱۱/۹۷  برگزارشد.

 

در ابتدای جلسه سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان هدف برگزاری این نشست تخصصی را ارائه گزارش اقدامات شاخص کمیته های ده گانه مرکز مطالعات شورا عنوان کرد و در ادامه گفت: این گردهمایی بزرگ پژوهشی به منظور ارائه راهبردها و برنامه‌های آتی مرکز مطالعات و هم اندیشی بیشتر برگزار شده است.

گیاه شناس افزود: این مرکز سعی دارد با نگرشی نوین ضمن شناخت دقیق مسائل و مشکلات شهر و با بهره گیری از دانش کارشناسان و متخصصان خبره نسبت به حل کارشناسانه چالشها و مشکلات اقدام کند و در راستای نیل به اهدافی همچون برنامه‌ریزی دانش محور، تدوین علمی سیاستها، اتخاذ دقیق و به موقع تصمیم ها و نظارت اثربخشی بر مجموعه مدیریت شهری به شورای اسلامی شهر همدان کمک می کند.

وی گفت: موضوعات پژوهشی که به صورت موردی از شورای شهر به مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا ارجاع داده میشود در کارگروه‌های تخصصی با حضور اساتید دانشگاه و کارشناسان بررسی و نتیجه در قالب گزارش های کارشناسی به شورا ارائه می‌شود.

رییس شورای اسلامی شهر همدان در خصوص مرکز مطالعات و ضرورت برگزاری این نشست های فصلی گفت برنامه ریزی برای به کارگیری پژوهش‌ها و عملیاتی کردن آنها در مدیریت شهری امری ضروری می باشد.

 گردان با تأکید بر حرکت به سمت مسئله محور شدن برنامه ها و اقدامات شورا و شهرداری گفت: تفاهم‌نامه‌های همکاری منعقد شده با مرکز علمی و پژوهشی باید عملیاتی شود.

شهردار همدان نیز که در این جلسه حضور داشت، با تاکید بر اینکه این مرکز حلقه ارتباطی بین مدیریت شهری و دانشگاه است گفت: این مرکز با رویکرد علمی و پژوهش محور برای رشد و توسعه شهر عمل می کند.

صوفی در ادامه افزود: پایه و اساس تمامی اقدامات مدیریت شهری می‌تواند بر اساس نگاه علمی و پژوهشی باشد، اما سلایق مختلف در حوزه علمی یکی از مشکلات این حوزه بوده که نیازمند مدیریت شهری می باشد.

حمید بادامی نجات نائب رئیس شورای اسلامی شهر همدان در خصوص مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان گفت: این مرکز جزء دومین مراکز بزرگ و کاربردی کشور محسوب می‌شود که اساسنامه این مرکز در شورای عالی استانها برای بهره گیری در سراسر کشور مورد تصویب قرار گرفت.

 در ادامه جلسه روسا و اعضای کمیته های مرکز مطالعات به ارائه گزارش فعالیتهای کمیته های خود را در طول سه ماه پاییز پرداختند و مدیران شهرداری که از بخش‌های مختلف نیز در این نشست حضور داشتند، به پاسخگویی مشکلات و مسائل کمیته ها پرداختند.

جهت دریافت فایل کامل دومین نشست فصلی کمیته های تخصصی مرکز مطالعات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

دومین نشست فصلی مرکز مطالعات


شاخصه های کمیته های ۱۰ گانه مرکز مطالعات و پژوهش­های شورای اسلامی شهر همدان

  1. کمیته حمل ونقل و ترافیک: بررسی عملکرد معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری در بازنگری طرح جامعه حمل و نقل و ترافیک
  2. کمیته آموزش، بهره وری و بهبود روش ها: بررسی طرح ارزیابی و سنجش میزان اثربخشی آموزش های شهروندی و تدوین شرح خدمات طرح ارزیابی و سنجش میزان اثربخشی آموزش های شهروندی
  3. کمیته فنی، عمرانی و امور زیر بنایی: بررسی و امکان سنجی برف و یخ زدایی از رویه های بتنی دوست دار محیط زیست با استفاده از تکنولوژی های نوین
  4. کمیته فرهنگی، اجتماعی و ورزشی: بررسی اساسنامه باشگاه فرهنگی، ورزشی شهرداری همدان
  5. کمیته حقوقی: رسیدگی به تفسیر و تحلیل ماده ۱۰۱ قانون شهرداری
  6. کمیته فناوری اطلاعات و شهر هوشمند: پیشنهاد تدوین طرح جامع فناوری
  7. کمیته گردشگری: طرح شهر گردشگر
  8. کمیته اقتصاد و سرمایه گذاری: بررسی بخشنامه بودجه سال ۹۸ و ابلاغی وزارت کشور به شهرداری ها و استخراج اولویت ها جهت تطبیق بودجه پشنهادی شهرداری همدان با آن
  9. کمیته خدمات شهری، محیط زیست و سلامت: ساماندهی استقرارو تجمع پرندگان در فضای شهری با تاکید بر تمرکز پرندگان در خیابان بوعلی و باباطاهر
  10. کمیته شهرسازی و معماری: بررسی بازدید و ارائه پشنهادات برگزاری جلسات با شهرداری و کارشناسان طرح در خصوص پروژه بلوار ارم
image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =