در راستای گسترش همکاری های مرکز با مراکز علمی سومین تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور همدان به امضا رسید سومين تفاهمنامه همكاري مركز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر با دانشگاه پيام نور مركز همدان منعقد شد.

Posted by: ادمین Category: گزارش تصویری Comments: 0 Post Date: مهر ۷, ۱۳۹۳

در راستای گسترش همکاری های مرکز با مراکز علمی سومین تفاهم نامه با دانشگاه پیام نور همدان به امضا رسید سومين تفاهمنامه همكاري مركز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر با دانشگاه پيام نور مركز همدان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، مركز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان ادامه همكاري و تبادل نظر با مراكز علمي استان با دانشگاه پيام نور مركز همدان در راستاي  استفاده از ظرفيت‌هاي طرفين در عرصه‌هاي علمي، پژوهشي، آموزشي و فرهنگي در فعاليت‌هاي شهري تفاهمنامه همكاري منعقد كرد.

رئيس مركز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان در جلسه امضاي اين تفاهمنامه گفت: هدف از انعقاد تفاهمنامه با مراكز علمي و دانشگاهي ايجاد توسعه علمي و پژوهشي مركز با دانشگاه‌ها است.

نرگس نورا…‌زاده با بيان اينكه حدود هفت ماه از شروع فعاليت رسمي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي شورا مي‌گذرد، افزود: در شوراي پژوهشي اين مركز سعي شده از رشته‌ها و گرايش‌هاي شهري دانشگاهي مرتبط با امور شهري اعم از شهرسازي، معماري، برنامه‌ريزي، اقتصاد و… بهره گرفته شود.

نورا…‌زاده با اشاره به اينكه در جلسات اتاق فكر مركز موضوعات و ايده‌هاي متخصصين اعضا و شهروندان مطرح و مورد بررسي قرار مي‌گيرد، اظهار كرد: پس از بررسي اين ايده‌ها در صورتي كه نياز به مصوبه شورا داشته باشد به صحن ارجاع شده و در نهايت پس از تصويب براي اجرا به شهرداري يا ديگر دستگاه‌هاي اجرايي مربوطه ارسال مي‌شود.

وي انعقاد تفاهمنامه همكاري با مراكز علمي را جزو برنامه‌هاي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي شورا برشمرد و يادآور شد: همكاري و تعامل‌ها بر مبناي همين تفاهمنامه‌‌ها با مراكز دانشگاهي شروع مي‌شود.

رضا غلامي‌خجسته عضو هيأت رئيسه شوراي اسلامي شهر همدان هم در اين جلسه فعاليت مركز مطالعات و پژوهش‌هاي شورا را مثبت ارزيابي كرد و گفت: عليرغم اينكه مدت زمان كوتاهي از شروع به كار اين مركز مي‌گذرد اين مركز تاكنون عملكرد خوبي داشته است.

خجسته با تأكيد بر اينكه بايد از ظرفيت اين همكاري تفاهمنامه‌ها استفاده كرد، افزود: مي‌توان با توجه به اين امر با تمام توان طرح‌هاي فرهنگي، اجتماعي، عمراني، خدماتي و… را بر مبناي نتايج پژوهشي و مطالعاتي اجرايي كرد.

حميدرضا طبي‌مسرور نيز ضمن تبريك هفته دفاع مقدس گفت: بايد نسل جوان را براي مديريت در عرصه اجرايي آينده آماده كرد و اين امر با استفاده از تجارب علمي و دانشگاهي محقق مي‌شود.

طبي‌مسرور اضافه كرد: شوراي اسلامي شهر همدان در راستاي جلوگيري از تصميم‌گيري‌هاي يكسويه به اين نتيجه رسيد كه مديريت اجرايي كلان‌شهر همدان نيازمند همكاري و تعامل مراكز علمي و دانشگاهي است و تفاهمنامه نيز در همين راستا منعقد مي‌شود.

وي افزود: با توجه به مفاد تفاهمنامه مي‌توان از انرژي‌هاي نسل جوان در حين تحصيل در جهت شكوفايي و توسعه شهر و استان بهره گرفت.

در ادامه رئيس دانشگاه پيام نور مركز همدان اقدام شوراي چهارم اسلامي شهر همدان در راه‌اندازي مركز مطالعات و پژوهش‌ها را ارزشمند و مهم دانست و گفت: در اين راستا گام اساسي، علمي و پژوهشي شورا در جهت توسعه و آباداني همه‌جانبه شهر بسيار مؤثر خواهد بود.

حسين‌رضا طاهري اضافه كرد: ديگر عمر انجام كارها بدون تحقيق و پژوهش و با آزمون و خطا گذشته است و امروزه كارهاي مطالعاتي و پژوهشي حرف اول را مي‌زند.

طاهري در ادامه آمادگي پيام نور مركز همدان جهت همكاري و تعامل با شوراي اسلامي شهر همدان را اعلام كرد و يادآور شد: علاوه بر اين تفاهمنامه در صورت نياز شورا و شهرداري جهت تعامل دانشگاه آمادگي همكاري را داريم.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =