جشنواره‌ ایده برتر شهری در حوزه گردشگری» با هدف مشارکت عموم شهروندان، ارتقا و توسعه صنعت گردشگری در حوزه مدیریت شهری اقدام کرده است

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: تیر ۳۱, ۱۳۹۸

جشنواره‌ ایده برتر شهری در حوزه گردشگری» با هدف مشارکت عموم شهروندان، ارتقا و توسعه صنعت گردشگری در حوزه مدیریت شهری اقدام کرده است

دکتر جواد #گیاه‌شناس، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های #شورای شهرهمدان در ویژه‌برنامه شب‌های هگمتانه:

🔹 مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر با محوریت کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا به برپایی «جشنواره‌ ایده برتر شهری در حوزه گردشگری» با هدف مشارکت عموم شهروندان، ارتقا و توسعه صنعت گردشگری در حوزه مدیریت شهری اقدام کرده است.

🔹 تقویت گردشگری شبانه در کهن‌شهر همدان؛ بهره‌گیری از ظرفیت شهر الکترونیک (شهر هوشمند) در مدیریت شهری؛ شیوه‌های تبلیغات مدرن در روز، شب، رسانه‌ای و مجازی با تأکید بر رنگ‌ها برای ایجاد جذابیت بصری و همچنین طراحی و تجهیز ورودی‌های سه‌گانه شهری با کاربری‌های مختلف متناسب؛ با معیارهای اقتصادی، تاریخی، گردشگری و جغرافیایی خاص همدان از محورهای ایده‌پردازی در این جشنواره بود که باید تلاش شود با تعمیم این محورهای اساسی، از ایده‌ها و نظرات سایر هم‌وطنان و همشهریان هم برای کهن شهر همدان بهره مند شویم.

🔹 به دنبال انتشار فراخوان جشنواره، ۲۵۸ ایده به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که کمیته داوران در ۴ مرحله، آثار را بررسی و منتخبان تعیین شدند.

🔹 روز گذشته مراسم باشکوهی به منظور قدردانی از برگزیدگان ایده‌پرداز شهری در حوزه گردشگری با حضور مسئولان استانی و شهری، اعضای شورای شهر و شهردار همدان، اکثر فعالان گردشگری استان و اساتید این صنعت، برگزار شد و از ۴ ایده برتر قدردانی به عمل آمد.

🔹 #مشارکتشهروندان در گام نخست برگزاری جشنواره «ایده برتر شهری»، قابل تحسین است و باید از این ظرفیت، به نحو بسیار شایسته بهره‌مند شویم که انتظار می‌رود بر اساس #وعدهشهردار همدان، این ایده‌ها به مرحله اجرا برسد.

🔹 اهتمام #مدیریتارشد استان به همراه مدیران استانی برای #تقویتگردشگری بسیار ستودنی است.

🔹 طرح ایده برتر شهری در حوزه گردشگری بسیار ارزشمند است و انتظار می‌رود در سال‌های آینده سایر محورهای تخصصی حوزه مدیریت شهری هم دیده شود و با بهره‌مندی از ظرفیت شهروندان و متخصصان امر در سال آینده اجرای جشنواره به صورت تخصصی تر برگزار شود؛ زیرا معتقدیم بهره گیری از نظرات کارشناسای شده، همواره چراغ راهی به منظور کسب رضایت حداکثری شهروندان و گردشگران خواهد بود.

🔹 برگزاری نخستین جشنواره «ایده برتر شهری در حوزه گردشگری» موجب #مشارکت تمامی شهروندان در سطوح مختلف برای مدیریت بهتر شهری خواهد بود و به صورت آزادانه فرصتی فراهم شد تا مردم بتوانند تمامی ایده‌های خود را در اختیار مدیریت شهری قرار گیرند. البته این امر، #مسئولیتمدیرانشهری را مضاغف‌تر می‎کند.

🔹 معتقدیم توجه به #صنعت_گردشگری، جذب بیشتر گردشگران و رونق اقتصادی در استان را به دنبال خواهد داشت؛ از این رو در راستای #سیاست‌گذاری‌های شورای شهر همدان، بسته‌های تشویقی برای جذب سرمایه‌گذاران و گردشگران لحاظ شده است و شورا در حد توان از سرمایه‌گذاران به‌ویژه حوزه گردشگری حمایت می‌کند.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =