تقدیر از شهرداری همدان توسط کمیته گردشگری شهرهای متحد غرب آسیا

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: مرداد ۱۴, ۱۳۹۵

تقدیر از شهرداری همدان توسط کمیته گردشگری شهرهای متحد غرب آسیا

به نقل از دبیرخانه شهر سبز پایدار، حسن محمدی در گفتگویی اظهار کرد: اولین اجلاس کمیته گردشگری سازمان شهرهای متحد بخش غرب آسیا UCLG-MEWA، با حضور نماینده سازمان جهانی گردشگری(WTO)، شهرداران شهرهایی از فلسین، لبنان، ترکیه، عراق، کامرون و… آکادمی جهانی (WALD) و شهرداری تبریز و همدان از ایران برگزار شد.

محمدی با بیان اینکه این اجلاس با هدف نشان دادن نقش شهرها در سیاست‌های گردشگری پایدار در ۱۰ و ۱۱ مرداد سال جاری برگزار شد، اظهار کرد: این نشست به میزبانی شهرداری کلانشهر قونیه به عنوان رئیس کمیته گردشگری برگزار شد.

محمدی هدف از این گردهمایی را ارتقای آگاهی در خصوص گردشگری پایدار، افزایش همکاری بین تمامی بخشهای جامعه و ایجاد تغییرات مثبت در سیاست‌های گردشگری عنوان کرد و افزود: اعتقاد داریم نامگذاری امسال زمینه‌های مؤثری برای افزایش و ارتقای تجربیات موفق بین شهرداری‌ها و سایر همکاران فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه در حاشیه اجلاس گردشگری مولوی عضو شورای اسلامی شهر در راستای معرفی ظرفیت‌های گردشگری همدان اقدام به پخش فیلم “شهر سبز پایدار همدان” کرد، ادامه داد به دلیل معرفی خوب همدان به عنوان اولین شهر سبز پایدار جهان اسلام و مقصد گردشگری و نامزد میزبانی اجلاس در سال ۲۰۱۹، این شهرداری موفق به دریافت لوح تقدیر از سوی کمیته گردشگری UCLG-MEWA شد.

 وی در پایان موضوعات مختلف از جمله ترافیک، گردشگری، مشکلات شهری و استفاده از تجارب ارزشمند و راه‌حل‌های مؤثر به دیگر شهرها را از برنامه‌های اجلاس بیان کرد.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =