تجلیل از ۶۸ شهروند برگزیده همدان همزمان با عید سعید قربان

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: مرداد ۲۹, ۱۳۹۷

تجلیل از ۶۸ شهروند برگزیده همدان همزمان با عید سعید قربان

رئیس جشنواره شهروند برگزیده و رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان گفت: در آیین پایانی جشنواره شهروند برگزیده ۶۸ نفر از شهروندان تجلیل می شوند.

به گزارش خبرنگار هگمتانه، حمید بادامی‌نجات در نشست جشنواره شهروند برگزیده در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه آیین پایانی این جشنواره در ۳۱ مردادماه برگزار می‌شود، اظهار کرد: از زمان آغاز جشنواره یک هزار نفر برای شرکت در جشنواره ثبت‌نام کردند که به صورت خوداظهاری، معرفی افراد و یا ارگان‌ها است و در نهایت به ۱۸۰ پرونده قابل داوری رسیدیم که در کمیته داوری بررسی و بیش از ۲۵ جلسه داوری در دبیرخانه تشکیل شد.

بادامی‌نجات با اشاره به اینکه در نهایت ۶۸ نفر از شهروندان به عنوان شهروند برگزیده معرفی شدند، عنوان کرد: شهروندان در ۶ بخش انتخاب شدند که ۱۰ نفر به عنوان شهروند نمونه، ۱۳ نفر به عنوان مفاخر برگزیده، ۲۵ نفر از اقشار شامل معلمان، مهندسان و پزشکان و…، ۱۲ نفر از دوازده ناحیه شهر همدان به عنوان شهروند عامل به وظایف شهروندی برگزیده شدند.

وی افزود: در بخش ویژه جشنواره محیط زیست و انرژی تجدیدپذیر نیز دو نفر معرفی شدند که از خانواده دکتر فرشچیان به پاس خدماتی که در شهر همدان انجام داد به عنوان شهروند افتخاری تجلیل می‌شود.

رئیس جشنواره شهروند برگزیده با اعلام اینکه شهروندان شایسته تقدیر هم تجلیل می‌شوند، اضافه کرد: اتوبوسران، آتش‌نشان، پاکبان و تاکسیران نمونه به انتخاب شهرداری تجلیل می‌شوند.

بادامی‌نجات عنوان کرد: در کنار مراسم اختتامیه این جشنواره، مراسم جشنواره عکس شهروندان برگزیده نیز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه داوری افراد بر اساس کد بوده و ۲۰ درصد منتخبان خانم هستند، ابراز کرد: هدایای شهروند برگزیده علاوه بر کارت تخفیف شهروندی شامل تخفیف عوارض،‌ استفاده از تمام خدمات شهرداری، پارکینگ و… به همراه لوح، نشان و بُن مسافرتی است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل‌و‌نقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه با بیان اینکه قبل از برپایی این جشنواره هیچ اطلاعاتی از شهروندان نمونه وجود نداشت، گفت: این جشنواره بعد از گذشت ۱۱ سال برگزار شد که با انتخاب شهروندان نمونه و برگزیده می‌توان برای جامعه الگوسازی کرد.

کامران گردان با اشاره به اینکه رسانه‌ها می‌توانند برای جشنواره‌های بعدی شورا کمک فکری بدهند، تصریح کرد: افراد بر اساس شاخص‌ها انتخاب شدند و ۲۰۰ میلیون تومان برای این جشنواره هزینه شده است.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان هم گفت: در آیین پایانی این جشنواره از سرود ویژه همدان با صدای سالار عقیلی رونمایی می‌شود.

سعید خوشبخت از برپایی جشن مردمی شهروند برگزیده در پیاده‌راه بوعلی در یکم شهریورماه خبر داد و افزود: عکس شهروندان برگزیده علاوه بر نمایش در نمایشگاه عکس در پیاده‌راه، در محله خود افراد و فرهنگسراها نصب می‌شود.

وی به برنامه‌های هفته همدان و دهه ولایت اشاره و بیان کرد: علاوه بر اجرای برنامه‌های مختلف در ۱۴ فرهنگسرا، برگزاری تورهای گردشگری ویژه شهروندان همدانی و گردشگران به ابنیه تاریخی با اتوبوس ویژه گردشگری، اجرای نمایش خیابانی با موضوع نشاط اجتماعی در نقاط مختلف از جمله برنامه‌‌هاست.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهار =