تاکید رییس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان : آموزش های شهروندی متناسب با نیازهای اجتماعی محلات اجرا شود.

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: مرداد ۲۳, ۱۳۹۵

تاکید رییس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان : آموزش های شهروندی متناسب با نیازهای اجتماعی محلات اجرا شود.

رییس مرکز مطالعات و پژوهش­ های شورای اسلامی شهر همدان گفت: آموزش­ های شهروندی مناطق مختلف شهر باید متناسب با نیازها و فرهنگ منطقه و محله انجام شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، نرگس نوراله­ زاده در جلسه هم ­اندیشی مرکز مطالعات و پژوهش­های شورا که باحضور رییس پلیس شهرستان همدان و معاون انسانی نیروی انتظامی شهرستان برگزار شد، افزود: در راستای کاهش آسیب اجتماعی شهر لازم است مدیریت شهری ارتباط و تعامل مستمری با نیروی انتظامی داشته باشد.

نوراله­ زاده اضافه کرد: مدیریت شهری می تواند آمار بزه و معضلات اجتماعی را با همکاری نیروی انتظامی احصا نموده و در راستای پیشگیری و یا کاهش آسیب­ها در تدوین برنامه­ های شهری اقدام کند.

وی با بیان اینکه معضلات اجتماعی محلات شهر همدان متفاوت است، افزود: شهرداری در امر آموزش­ های شهروندی در تمامی نقاط به یک روش و محتوا اقدام می کند در صورتی که آموزش ­ها باید متناسب با نیاز هر منطقه یا محله باشد.

رییس مرکز مطالعات و پژوهش­ های شورای اسلامی شهر همدان نخستین اقدام در تدوین برنامه­ های آموزش­ شهروندی را شناسایی معضلات هر محله و منطقه از شهر برشمرد و افزود؛ با کمک و همکاری نیروی انتظامی می توان آمار مشکلات و آسیب­ های اجتماعی مناطق را شناسایی کرده و براساس نیاز محلات اقدام کرد.

رییس شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه با بیان اینکه بر اساس نقش مدیریتی باید محورها مشخص شود افزود:  در این راستا باید از نظر کارشناسان بهره گرفته و راهکارهایی برای کاهش بزه و معضلات اجتماعی بکار گرفت تا مطلوب مورد نظر حاصل شود.

علی اکبر نظری به نقش مدیریت شهری در کاهش معضلات اجتماعی اشاره کرد و گفت: ورود تکنولوژی در جامعه علی رغم اینکه بسیاری از کارها را تسهیل نموده اما تبعاتی در پی داشته که برای کاهش آسیب­ها نقش مدیریت شهری مدیریت کردن همین  مدرنیته است.

نظری مدیریت اقتضایی را یکی از نکات مهم در رفتارهای سازمانی برشمرد و اضافه کرد: امروزه به فراخور شرایط جامعه، مشکلاتی وجود دارد که می طلبد به درستی مدیریت شود و امروز باید اقتضای شهر همدان را با شناسایی نیازهای مناطق و محلات، از شاخصه ­های مناسبی برای کاهش معضلات و آسیب­ ها بهره گرفت.

وی استفاده از متخصصان و کارشناسان حوزه اجتماعی و فرهنگی برای شناسایی بزه و آسیب های محلات را ضروری دانست و یادآور شد: مدیریت شهری باید از مجموعه متخصصین برای شناسایی و رفع معضلات براساس موقعیت جغرافیایی، تغییرات آب و هوایی، فرهنگ و …محلات و مناطق اقدام کند تا بتوان با مشخص کردن شاخص­ها بزه و آسیب­ها را به حداقل رساند.

رییس پلیس شهرستان همدان نیز توجه مرکز مطالعات و پژوهش­های شورای اسلامی شهر همدان به مسایل امنیتی شهری را ارزشمند دانست و گفت: عدم توجه به مباحث انتظامی و امنیتی در اجری پروژه ها یکی از مشکلات کلان شهر هاست که پس از اجرای طرح نارضایتی ­هایی از سوی شهروندان به دلیل بروز معضلات اجتماعی دیده می شود.

قویمی با بیان اینکه همدان جزو چهارمین شهر امن کشور محسوب شده و آمار جرایم رو به کاهشی دارد، افزود: شهر همدان جزو شهرهایی است که حاشیه­ نشینی در آن بسرعت گسترش یافته و بر این اساس باید ارتباط و همکاری شورا و شهرداری با دستگاه انتظامی در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزایش یابد.

قویمی با اشاره به اینکه جرایم ریشه در معضلات اجتماعی دارند، اظهار کرد: برای کاهش معضلات شهری باید کارهای زیربنایی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی انجام داد.

وی اضافه کرد: در مدیریت شهری اقداماتی انجام می شود که با کاهش معضلات اجتماعی و بزه ­ها ارتباط مستقیمی دارد و برای کاهش این معضلات لازم است مراکز امنیتی نیز ایجاد کرد.

قویمی همچنین تشکیل کارگروهی با حضور نمایندگانی از نیروی انتظامی و دیگر دستگاهای اجرایی و شرکت­های خدمات­رسان را ضروری برشمرد و افزود: نیاز است راهکارهای مناسب و قوی تری برای اداره امور شهری با همکاری همه اتخاذ کرد و در این راستا تعاملات و ارتباط دستگاه امنیتی با مدیریت شهری ضروری است.

 

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 2 =