به همت مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر کارگاه تخصصي استراتژي توسعه شهري در همدان برگزار شد

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: مرداد ۲۹, ۱۳۹۳

به همت مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر کارگاه تخصصي استراتژي توسعه شهري در همدان برگزار شد

رئيس مركز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان گفت: شورا به دنبال تدوين سياستي در جهت انجام طرح هاي جامع و تفصيلي با رويکرد هاي جديد توسعه شهري است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، نرگس نوراله زاده در کارگاه تخصصي استراتژي توسعه شهري CDS که با حضور دكتر ناصر براتي‏،  فارغ‌اتحصيل دانشگاه هريوت- وات (HEREIEOT-WATT ) انگلستان در همدان برگزار شد با بيان اين مطلب، افزود: دومين کارگاه تخصصي بررسي تجربه شهر قزوين در تدوين طرح استراتژي توسعه شهري (CDS)در همدان به منظور تدوين طرح هاي جامع و تفصيلي با رويکرد هاي جديد توسعه شهري، برگزار شد.

نوراله زاده با اشاره به اينکه طرح تفصيلي شهرهمدان تا سال آينده به اتمام مي رسد و از سوي ديگر طرح جامع اين شهربه اتمام رسيده است، اضافه کرد: همچنين با توجه به نرسيدن سقف جمعيتي پيش بيني شده تدوين طرح ها تمديد شده است بر اين اساس شوراي اسلامي شهر همدان به دنبال تدوين طرح هايي با رويکرد جديد شهري است.

وي استفاده از تجربيات شهر ها در زمينه توسعه شهري را ضروري دانست و اضافه کرد: در اين کارگاه تخصصي روند تدوين طرح از جمله معايب و مزاياي آن نسبت به طرح هاي موجود و قديمي مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

اين عضو شوراي اسلامي شهر همدان با اشاره به حضور دكتر ناصر براتي يکي از اساتيد مجرب حوزه شهرسازي به عنوان مشاور طرح در اين کارگاه آموزشي يادآور شد: تا زمان تعيين تکليف طرح هاي جامع و تفصيلي شهر همدان سلسله مراتب کسب تجربه در اين زمينه از طريق دفتر مطالعات  و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان ادامه دارد تا شورا بتواند  بر اساس نظريات روز دنيا تصميم کارشناسي مناسبي را اتخاذ کند.

رئيس مركز مطالعات و پژوهش‌هاي شوراي اسلامي شهر همدان  در پايان سخنانش به بيان اهداف استراتژي توسعه شهري  (CDS) پرداخت و دستيابي به مديريت و حاکميت شهري بهبود يافته ، دستيابي به رشد اقتصادي و اشتغال فزاينده و نيز کاهش فقر و تداوم آن را از جمله اين اهداف برشمرد.

گفتني است در کارگاه تخصصي استراتژي توسعه شهري CDS دكتر ناصر براتي‏، فارغ‌اتحصيل دانشگاه هريوت- وات (HEREIEOT-WATT ) انگلستان در رشته شهرسازي و عضو هيأت علمي دانشكده معماري و شهرسازي دانشگاه بين‌المللي امام خميني (ره) توضيحاتي را در زمينهاستراتژي توسعه شهري ارائه نمود.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =