با پيگيري هاي مرکز مطالعات و پژوهش هاي شوراي اسلامي شهر: پارك بانوان همدان توسط بانوان اداره می شود

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: مرداد ۳۰, ۱۳۹۳

با پيگيري هاي مرکز مطالعات و پژوهش هاي شوراي اسلامي شهر: پارك بانوان همدان توسط بانوان اداره می شود

ساماندهي پارك بانوان همدان با استفاده از نيروي انساني خانم در اين پارك در دستور كار معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري همدان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر همدان، جلسه ساماندهي پارک بانوان با پيگيري هاي مرکز مطالعات و پژوهش هاي شوراي اسلامي شهر همدان و با حضور رئيس شوراي اسلامي شهر، شهردار همدان و جمعی از بانوان فعال اجتماعي  در شهرداری همدان برگزار شد.

رئيس مرکز مطالعات و پژوهش هاي شوراي اسلامي شهر همدان در اين جلسه با تأكيد بر ايجاد مديريت واحد براي پارك بانوان گفت: تنها در اين صورت است كه نظم و نظام در پارك برقرار و مشكلات موجود برطرف مي‌شود.

نرگس نوراله زاده با تأكيد بر ايجاد فضاي دوچرخه سواري در پارك بانوان، افزود: با ايجاد اين جايگزين مي‌توان از عرضه دوچرخه به خانم‌ها در پارك مردم جلوگيري كرد.

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان نيز در اين جلسه با بيان اينكه براي اداره پارك بانوان بايد از نیروهای خانم‌ استفاده شود، گفت: لازم است براي تأمين بيشتر امنيت اتاقي براي انتظامات در بيرون از فضاي پارك در نظر گرفته شود، اما مديريت كلي مجموعه با خانم‌ها باشد.

رضا ميرزايي با بيان اينكه تعميرات مورد نياز پارك بانوان در هنگام تعطيلي و با حضور آقايان انجام می شود، افزود: پارك بانوان همانند ساير پارك‌هاي شهر است بر این اساس مسابقات و برنامه‌هاي تفريحي خاص بايد در فرهنگسراها صورت پذیرد چرا که نمي‌توان انتظار داشت در محيطي همگاني و محدود مسابقات برنامه ريزي شده و انجام شود .

ميرزايي با اشاره به هجمه‌هاي فرهنگي دشمن علیه ایران اسلامی ، اظهار كرد: افراد مذهبي اصيل و متعهد بايد در جذب ساير افراد جامعه به سمت ارزش‌هاي ديني تلاش كنند.

وي گفت: نبايد توقع داشت همه بانوان مطابق يك فكر عمل كنند بلكه می بایست با مديريت سليقه‌ها و افكار و عقايد از آن‌ها در رشد و تعالي جامعه استفاده كرد.

شهردار همدان نيز در اين جلسه گفت: پارك بانوان در مديريت كلان به معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري واگذار و در امور داخلي داراي مديريتي متشكل از خانم‌ها باشد تا از بروز هر گونه مشكلي جلوگيري شود.

سيد مصطفي رسولي با بيان اينكه سازمان پارك‌ها و فضاي سبز نيز بايد بر فضاي مجموعه نظارت داشته باشد، افزود: قسمت انتهايي پارك به مجموعه ورزشي تبديل و در ساعاتي از روز در اختيار آقايان قرار دارد كه نسبت به رفع اين مشكل بايد اقدام شود.

وي با بيان اينكه پارك بانوان براي استفاده بانوان همداني ساخته شده و آقايان حق استفاده از آن را ندارد، اظهار كرد: مديريت بانوان بر اين پارك ضروري است.

معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري شهرداري همدان نيز در ادامه جلسه با بيان اينكه بايد از نگهبان و باغبان خانم در پارك بانوان استفاده شود، گفت: محدوده فعاليت بانوان در اين پارك بايد به گونه‌اي كنترل شده باشد چرا كه برخي ساختمان‌هاي اطراف بر باغ ديد دارند.

محمدرضا بياناتي با اشاره به وجود يك ساختمان قديمي در محوطه پارك بانوان افزود: از ساختمان اين پارک به منظور مديريت پارك استفاده و مشكلات ساماندهي خواهند شد.

بياناتي به برگزاري نماز جماعت در ۱۸ پارك سطح شهر اشاره كرد و گفت: مي‌توان اين برنامه فرهنگي مذهبي را در پارك بانوان نيز اجرايي كرد.

وي با تأكيد بر پرهيز از عملكرد قشري در امور فرهنگي افزود: مسؤوليت و تفكر واحد در اين پارك برطرف‌كننده بسياري از مشكلات است.

بياناتي اظهار كرد: بايد شرايط فرهنگي ايراني و اسلامي در پارك رعايت شود اما محيط نبايد به حدي محصور و بسته باشد كه باعث سوءاستفاده عده‌اي شود.

وي از تغيير نام پارك بانوان به فرهنگسراي شهربانو در آينده‌اي نزديك خبر داد و گفت: نام جديد بايد در شوراي نامگذاري مورد تأييد قرار گيرد.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − سه =