اهدای احکام اعضای محترم کمیته های همایش ملی شهر سبز پایدار در هفتاد و دومین جلسه صحن شورای اسلامی شهر همدان روی داد :

Posted by: ادمین Category: گزارش خبری Comments: 0 Post Date: آذر ۳۰, ۱۳۹۵

اهدای احکام اعضای محترم کمیته های همایش ملی شهر سبز پایدار در هفتاد و دومین جلسه صحن شورای اسلامی شهر همدان روی داد :

با حضور اعضای محترم شورای شهر همدان و اساتید و مسئولین ارجمند، در محل سالن شورای شهر، برگزار گردید. جناب آقای دکتر مولوی، رئیس همایش شهر سبز پایدار، ضمن عرض خیر مقدم خدمت حاضرین و تشکر از زحمات ایشان برای اجرای مطلوب همایش، جلسه را آغاز نمودند.  ایشان با قدردانی از موافقت رئیس محترم شورای شهر، جناب آقای میرزایی، با اجرای همایش، همکاری اعضای محترم شورای شهر را در تقویت کیفیت برگزاری همایش، مؤثر دانستند. آقای دکتر مولوی، همچنین از تلاش­های دبیر محترم اجرایی همایش، جناب آقای محمدی و دبیر علمی همایش، جناب آقای دکتر رحمانی، در به اجرا رساندن مطلوب همایش، تشکر و قدردانی نمودند. ایشان در مورد طرح پوستر همایش، گفتند: طرح پوستر همایش طی چندین جلسه مورد بررسی قرار گرفت و جنبه­های گوناگون مدیریت شهری، از جمله معماری وشهرسازی سبز و حمل و نقل سبز، گردشگری و اقتصاد شهری و مباحث مرتبط دیگر در این پوستر در نظر گرفته شد. پس از تأیید نهایی طرح، یک نسخه از پوستر همایش به دانشگاه­های سراسری و آزاد در سراسر کشور و همچنین به استانداری­ها و سازمان­های محیط زیست در سراسر کشور ارسال گردید.

جناب آقای دکتر مولوی، از راه­اندازی سایت همایش شهر سبز پایدار، در هفته­ی گذشته خبر دادند و با تشکر از همکاری مهندس مجیدی، مدیر عامل سازمان فن­آوری اطلاعات، گفتند: همه­ی امکانات لازم برای همایش و امکان بارگذاری مقالات در سایت در نظر گرفته شده است و خوشبختانه سایت مرکز مطالعات تاکنون ۵۸۰۰۰ بازدید کننده، داشته است که این نشانگر علاقمندی اساتید و دانشجویان به حوزه­ی پژوهش می­باشد.

ایشان از جمله میهمانان و سخنرانان ویژه­ی همایش، به حضور خانم دکتر ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، اشاره کردند و مکان برگزاری همایش را مرکز همایش­های بین­المللی دانشگاه علوم پزشکی، اعلام نمودند.

ایشان در ادامه از جناب آقای دکتر رحمانی، دبیر علمی همایش، دعوت کردند در مورد عملکرد کمیته­ علمی همایش توضیحاتی را به اعضای محترم جلسه ارائه دهند. آقای دکتر رحمانی پس از عرض خیر مقدم خدمت حاضرین گفتند: ما در کمیته­ی علمی قصد داریم از همه­ی توانایی علمی دانشگاه استفاده نمائیم. ایشان تأکید داشتند که چاپ دو یا چند مقاله در سطح علمی و پژوهشی به ارتقا کیفیت علمی همایش کمک خواهد کرد. ایشان با اشاره به حضور معاونین پژوهشی دانشگاه­ها در جلسات کمیته­ی علمی همایش از حضور و همکاری ایشان قدردانی نمودند. ایشان در مورد دریافت هزینه از مدعوین همایش معتقد بودند که گرفتن وجه از دانشجویان و اساتیدی که در همایش مقاله ارائه می­دهند در شأن شورای شهر و شهرداری محترم همدان نمی­باشد.

جناب آقای دکتر مولوی، در مورد پذیرش میهمانان خارجی و برگزاری همایش در سطح بین­المللی، گفتند: شهرداری همدان با برگزاری همایش در سطح بین المللی، هزینه­های زیادی را متحمل خواهد شد؛ همچنین متأسفانه شهر همدان فاقد هتل پنج ستاره می­باشد و اقامت میهمانان خارجی برای شهرداری میسر نیست. بنابراین برگزاری همایش در سطح ملی صورت خواهد گرفت. ایشان سپس از جناب آقای میرزایی، رئیس محترم شورای شهر همدان، دعوت به سخنرانی کردند.

جناب آقای میرزایی ضمن خوش­آمدگویی خدمت میهمانان محترم، گفتند: شورای شهر همدان، از معدود شوراهایی است که نگرش اعضای آن به حل مشکلات شهر، نگرش علمی است و از نظرات علمی عزیزان دانشگاهی در شورای شهر و مرکز مطالعات شورای شهر، استفاده می­شود. ایشان با اظهار خرسندی از برگزیده شدن شهر همدان به عنوان شهر سبز پایدار جهان اسلام، گفتند: امیدواریم که شهروندان محترم همدانی، شاهد دستاوردهای این همایش و کاربردهای آن در سطح شهر همدان باشند.

در پایان، جناب آقای دکتر مولوی، با اشاره به این موضوع که هدف جلسه خوش­آمدگویی و قدردانی از اعضای محترم کمیته­های علمی و اجرایی همایش است؛ و عرض تشکر و خسته نباشید به همه­ی اعضا و مسئولین محترم کمیته همایش شهرسبز پایدار، از آقایان نظری، حسنی حلم و میرزایی، اعضای محترم شورای شهر همدان، دعوت کردند که احکام اعضای محترم را به ایشان ابلاغ نمایند.

image_pdfفایل PDFimage_printپرینت

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =